• Kolbuszowa

    Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate
  • 1
Treningi:      Zespół Szkół Technicznych, ul. Jana Bytnara 2, poniedziałek, środa: 17:00 do 18:00 (dzieci),
                      18:00 do 19:00 (zaawansowana), 19:00 do 20:30 (dorośli)
 
 

XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open Seniorów i Juniorów Młodszych, Tarnowskie Góry

20 października 2018 w hali Sportowo-Widowiskowej w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych (14-15 lat). W zawodach wzięło udział 241 zawodników z 81 klubów, przy obecności ponad 500 widzów. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug, który koordynował pracę 42 sędziów. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry oraz Starosta. Organizatorem mistrzostw był Tarnogórski Klub Karate, którego prezesem jest shihan Bogdan Lubos.

Jedyną reprezentantką Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii kumite była Monika Zielińska. Po zaciętych walkach uległa w półfinale zawodniczce z Wrocławia zajmując tym samych trzecie miejsce. Dla samej zawodniczki był to dobry sprawdzian przed nadchodzącymi w listopadzie Mistrzostwami Europy w Budapeszcie. Cały klub gratuluje wielkiego sukcesu i życzy pomyślności w następnych imprezach.

Ruszamy z treningami !

Już od 3 września startujemy z treningami. Wszystkie grupy zapraszamy w najbliższy poniedziałek tj. 03.09.2018 na godzinę 18:00 w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Poniższy rozkład treningowy będzie obowiązywał po 15 września. Informacje dotyczące zapisów można uzyskać u sensei Romana Jemioło pod numerem 502-306-180.


 

Wyjazd na obóz - Łeba 2018

 

Przypominamy, że wyjazd jest jutro tj. 28.06.2018. spod parkingu Tesco w Mielcu. Autobus będzie podstawiony od godziny 20:30, a sam wyjazd planowany jest na godzinę 21:00.

 

Treningi na wakacjach

Treningi na wakacjach dla grupy zaawansowanej będą prowadzone w Policealnej Szkole Medycznej w Mielcu w każdy w wtorek o godzinie 18:00. Chętnych zapraszamy.

Transmisja do Mistrzostw Europy - Wrocław 2018

W linku poniżej znajduje się transmisja do jutrzejszych tj. 12.05.2018 r. Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin 2018, które odbywają się we Wrocławiu.

https://www.youtube.com/watch?v=ipNY2IhR5PQ&feature=youtu.be

Zachęcamy do śledzenia zmagań karateków i kibicujemy naszym reprezentantom, a w szczególności zawodniczce z naszego klubu Monice Zielińskiej. Osu !

45. Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Seniorów

W sobotę 21 kwietnia 2018r. w Limanowej odbyły się 45. Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Seniorów. W imprezie brało udział 112 zawodników z 54 klubów. Rywalizacja sportowa na mistrzostwach odbywała się w konkurencji kumite kobiet, w kategoriach wagowych -55kg, -60kg, -65kg, +65kg oraz w kumite mężczyzn, w kategoriach wagowych -65kg, -70kg, -75kg,-80kg,-90kg, +90kg. 

Kolbuszowski Klub Karate Kyokushin w kategorii kumite -65kg reprezentowała Monika Zielińska. Nasza reprezentantka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, wygrywając w pięknym stylu trzy walki. W finale stoczyła pojedynek z jedną z najlepszych zawodniczek z Polski - sensei Martą Lubos. Jest to kolejny ogromny sukces Moniki, którą cechuje duża determinacja i zaangażowanie. Ogromnie gratulujemy doskonałego wyniku! Natomiast już za trzy tygodnie, w dniach 11-12 maja 2018r. Monika ponownie wystartuje na Mistrzostwach Europy Karate we Wrocławiu. Trzymamy kciuki! Życzymy kolejnych sukcesów! OSU!

XX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży - Jasło 2018

W dniu 14 kwietnia br. w Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się XX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawody zorganizował Jasielski Klub Kyokushin Karate. Współorganizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Jasło oraz MOSiR w Jaśle. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Ryszard Kiper. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Łącznie w  mistrzostwach wzięło udział 228 zawodników zrzeszonych w klubach Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.

Kolbuszowski klub reprezentowało 8 zawodników w składzie: Michał Czachor, Julia Mazurek, Laura Jeż, Kamil Jeż, Dominik Michałek, Mateusz Sudoł, Paweł Nowak, Marek Dec.

Wyniki:

Konkurencja Kata:

3 miejsce: Dominik Michałek

Konkurencja Kumite:

3 miejsce: Laura Jeż, Kamil Jeż, Dominik Michałek.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za walkę i życzymy kolejnych startów!

Podkarpacka Liga Karate - Kolbuszowa 2018

W dniu 29.04.2017 w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbył się turniej Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin. Były to drugie zawody w tym roku w ramach Podkarpackiej Ligi. W zawodach startowało 109 zawodników z 10 klubów z całego województwa podkarpackiego. Na zawodach zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach tj. kata i kumite.

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników w składzie: Filip Rzucidło, Hubert Bąba, Jakub Bąba, Krystian Drapała, Franciszek Radwański, Maja Czachor, Jakub Selwa. Łącznie zawodnicy z naszego klubu zdobyli 5 medali w tym: 2 srebrne i 3 brązowe.

 

Konkurencja kata:

2 miejsce -  Hubert Bąba, Jakub Selwa

3 miejsce –Maja Czachor, Filip Rzucidło

Konkurencja kumite:

3 miejsce – Jakub Bąba

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje !

Ogólnopolski Turniej Karate - Krosno

 

 

W dniu 24.03.2018 w hali sportowej MOSIR w Krośnie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate. W zawodach startowało 180 zawodników z 16 klubów z całej Polski. W turnieju startowały dzieci i młodzież do lat 18. Młodzi karatecy walczyli o puchary w dwóch konkurencjach: kata i kumite.

Kolbuszowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 zawodników w składzie: Bąba Hubert, Sudoł Aleksander, Sudoł Mateusz, Mazurek Julia, Jeż Laura, Jeż Kamil, Świątek Dawid. Turniej był okazją do sprawdzenia się przed nadchodzącymi w kwietniu Mistrzostwami Podkarpacia, które odbędą się w Jaśle. Nasi zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali i zdobyli w sumie 8 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych.

Konkurencja Kata:

Srebro: Mazurek Julia, Aleksander Sudoł.
Brąz: Mateusz Sudoł, Kamil Jeż.

Konkurencja Kumite:

Złoto: Mateusz Sudoł.
Brąz: Hubert Bąba, Laura Jeż, Aleksander Sudoł.

 

 

IV Podkarpacka Liga Karate Dzieci i Młodzieży rozpoczęta !

 

W dniu 25.02.2018 w galerii „Nowy Świat” w Rzeszowie odbyły się zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin. Były to pierwsze starcie tego cyklu młodych karateków, sama impreza jest już organizowana po raz czwarty. Ideą stworzenia zawodów tego typu jest danie możliwości startu zawodnikom z małym stażem treningowym i wzbudzenia w nich ducha rywalizacji. Młodzi karatecy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite.

Kolbuszowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 6 zawodników w składzie: Bąba Jakub, Czachor Maja, Czachor Michał, Hodór Hubert, Selwa Jakub, Wołosz Julia. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Konkurencja Kata:

Brązowy medal zdobył Selwa Jakub

Konkurencja Kumite:

Złoty medal wywalczył Hubert Hodór

Srebrny medal wywalczyła Julia Wołosz

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Shinkyokushin - Kobyłka 2018

 

W dniu 17.02.18 w Zespole Szkół nr 3 w Kobyłce odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Shinkyokushin Karate. Na hali sportowej został również rozegrany Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Shinkyokushin, które odbędą się 11-12 maja bieżącego roku we Wrocławiu. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.

W zawodach startowali zawodnicy z całej Polski. Zmagania karateków odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała Monika Zielińska. Startowała ona w kategorii kumite seniorka -65 kg. Zawodniczka z Kolbuszowej wygrała w dobrym stylu swoją kategorie i automatycznie wywalczyła awans na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Wszyscy z klubu gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślnego wyniku na nadchodzącej imprezie. OSU !

Monika Zielińska w 8 najlepszych na Mistrzostwach Świata !

 

   W dniach 9-10 grudnia w Rosji w Jekaterynburgu odbyły się III Mistrzostwa Świata KWU. W zawodach brało udział 242 zawodników z 48 krajów z całego świata. Mistrzostwa miały oprawę godną największych imprez sportowych w najpopularniejszych sportach olimpijskich. Wystrój hali, hotel, niezwykle widowiskowa ceremonia otwarcia i dekoracja zawodników nie miała sobie równych w historii światowego kyokushin i biła na głowę dotąd niedoścignione turnieje w Japonii. Turniej trwał dwa dni. W pierwszym dniu na trzech matach były rozgrywane walki eliminacyjne. Drugi dzień zwiastował w wielkie emocje, ponieważ na ten dzień były zaplanowane finały i efektowne bloki pokazowe. 

   Nasz kraj reprezentowało 12 zawodników. Wśród nich znalazła się zawodniczka z Kolbuszowskiego Klubu Karate Kyokushin Monika Zielińska. Nasza kadrowiczka startowała w kategorii kumite kobiet -65 kg. Turniej zaczął się dobrze, gdyż po świetnej walce zawodniczka z Kolbuszowej pokonała reprezentantkę Wielkiej Brytanii. Pojedynek o półfinał był równie emocjonujący, Monika dała z siebie wszystko, niestety nie wystarczyło to na doświadczoną zawodniczkę reprezentującą Irlandie. Były to pierwsze Mistrzostwa Świata dla naszej kadrowiczki i znalezienie się w 8 najlepszych zawodników na takim turnieju jest znakomitym wynikiem, dlatego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży - Jasło 2017

 

W dniu 2 grudnia 2017 r. w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Karate Kyokushin. Do Jasła przyjechali najlepsi karatecy z całego Podkarpacia. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite.

Kolbuszowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 6 zawodników w składzie: Laura Jeż, Kamil Jeż, Dawid Świątek, Dominik Michałek, Aleksander Sudoł i Mateusz Sudoł . Kolbuszowski Klub zdobył 3 medale: 2 srebrne i 1 brązowy. Dwa razy na podium stawał Aleksander Sudoł zdobywając w konkurencji kata i kumite drugie miejsce. W konkurencji kumite brąz wywalczyła Laura Jeż. Wszyscy zawodnicy pokazali ducha walki i zdobyli duże doświadczenie.

Finał Podkarpackiej Ligi Karate - Brzozów 2017

W dniu 25.11.2017r. w szkole podstawowej nr 1 w Brzozowie odbył się Finał Podkarpackiej Ligi Shinkyokushin Karate Dzieci i Młodzieży w kategorii kumite i kata.
W zawodach wzięło udział 92 zawodników z 9 klubów z całego Podkarpacia: Rzeszowa, Łańcuta, Kolbuszowej, Mielca, Sokołowa Małopolskiego, Ropczyc, Dębicy, Krosna i Brzozowa. Były to zawody kończące roczny cykl zmagań młodych karateków.

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 4 zawodników w składzie: Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł, Michał Czachor, Krzysztof Micek. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

W konkurencji kata medale zdobyli: złoty medal – Michał Czachor, srebrny medal – Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł.

W konkurencji kumite medale zdobyli: złoty medal – Krzysztof Micek, Sudoł Mateusz, brązowy medal – Aleksander Sudoł.

Jak co roku na ostatnich zawodach były rozdawane puchary za cały cykl ligi. Karatecy odbierali trofea za wyniki z wszystkich zawodów w którym udało się im zdobyć medale. Osoby, które osiągnęły najbardziej wartościowe wyniki, zwyciężyli. Karatecy z Kolbuszowej zdobyli łącznie 7 pucharów: 4 za pierwsze miejsce, 3 za drugie miejsce.

W konkurencji kata puchar zdobyli: 1 miejsce – Michał Czachor, 2 miejsce – Arkadiusz Blat, Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł.

W konkurencji kumite puchar podnieśli: 1 miejsce – Krzysztof Micek, Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.

3 miejsce na Mistrzostwach Europy Karate Shinkyokushin U22 !

 

   11 listopada 2017 roku w hali Legionów w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin U16 i U22. W Mistrzostwach brało udział 334 zawodników z 23 krajów, przy zapełnionej hali liczącej 3000 osób. Powierzone Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai Mistrzostwa Europy pomogli przygotować członkowie Kieleckiego Klubu Sportowego Karate z sensei Tomaszem Kęćko na czele. Na uwagę zasługuje efektowna oprawa mistrzostw, perfekcyjnie przygotowana "hala widowiskowo-sportowa Legionów", wielkoformatowe banery, oryginalne trofea, wydrukowane katalogi oraz pokazy taneczne i pokazy karate.

   Zawodniczka Kolbuszowskiego Klubu Karate Monika Zielińska reprezentowała nasz kraj w kategorii kumite kobiet -65 kg. Należy podkreślić, że rok temu w Sofii zawodniczka z Kolbuszowej zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy U22 i w tym roku broniła tytuł. Walki eliminacyjne nie były problemem dla Kolbuszowianki i szybko weszła do półfinału. Po ciężkim pojedynku o finał Monika przegrała z zawodniczką z Litwy i tym samym zdobyła 3 miejsce. Dziękujemy za walkę i życzymy dalszych sukcesów, Osu !

Podkarpacka Liga Karate - Dębica 2017

W dniu 4 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy odbył się kolejny turniej z cyklu Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin, zorganizowany przez Klub Karate Shinkyokushin BUSHI w Dębicy. Sędzią głównym turnieju był Sensei Roman Jemioło. W zawodach startowało blisko 100 zawodników z 11 klubów z całego Podkarpacia. Zawodnicy startowali w konkurencji kata i kumite.

Z Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate startowało 8 zawodników: Jakub Bryk, Aleksandra Bryk, Michał Czachor, Krzysztof Micek, Franciszek Radwański, Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł, Milena Tęcza. Karatecy z Kolbuszowej zdobyli 9 medali – cztery brązowe, dwa srebrne i trzy złote.

W konkurencji kata medale zdobyły następujące osoby: złoto – Mateusz Sudoł. Srebro – Michał Czachor i Aleksander Sudoł. Brąz – Aleksandra Bryk, Franciszek Radwański. W konkurencji kumite medale zdobyli: złoto – Krzysztof Micek, Aleksander Sudoł. Brąz – Jakub Bryk, Mateusz Sudoł.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Osu!

Turniej Giedlarowa Open Karate CUP

W dniu 14 października 2017r. w Zespole Szkół w Giedlarowej odbył się Ogólnopolski Turniej Giedlarowa Open Karate CUP. zorganizowany przez Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. Sędzią głównym turnieju był Sensei Wojciech Radziewicz. W zawodach startowało 190 zawodników z 21 klubów.

Zawody rozpoczęły się oficjalnym otwarciem połączonym z pokazami tańca towarzyskiego. Zawodnicy startowali w konkurancji kata, kumite i kata drużynowym.

Z Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate startowało 4 zawodników: Julia Mazurek, Aleksander Sudoł, Mateusz Sudoł i Dominik Michałek. Karatecy z Kolbuszowej zdobyli 5 medali – trzy brązowe i dwa srebrne. Julia Mazurek zajęła II miejsce w kumite. Aleksander Sudoł zajął II miejsce w kumite oraz IV miejsce w kata. Dominik Michałek zajął III miejsce w kumite oraz III miejsce w kata.

W konkurencji kata drużynowym reprezentacja Kolbuszowej w składzie Dominik Michałek i Julia Mazurek wraz z reprezentantem z Mielca w osobie Oskara Majewskiego zajęli III miejsce.

 Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Osu!

Zapraszamy na treningi!

Zachęcamy do zapisów do Naszego Klubu!

Treningi dla dzieci w wieku 5-6 lat i wyżej, dla młodzieży i dorosłych.

Pierwszy trening w klubie odbędzie się 4 września o godzinie 18:00 (wszystkie grupy) w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Zapisy prowadzone będą telefonicznie lub podczas treningów.

Kontakt: Sensei Roman Jemioło 502-306-180.


Przed rozpoczęciem treningów prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji:

deklaracja członkowska do pobrania

Obóz Łeba 2017

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate miał przyjemność brać udział w wakacyjnym obozie karate w Łebie.

Zgrupowanie trwało dziesięć dni - od 7 lipca do 17 lipca. Po raz pierwszy organizatorem był klub CHAMPION z Opola. W obozie wzięło udział 130 uczestników. Był to dla wszystkich niezapomniany czas! Pogoda oraz nastroje dopisywały nam przez cały pobyt! W czasie wyjazdu mieliśmy mnóstwo niesamowitych wrażeń! Widok plaży, szum morza, miękki piasek pod stopami, orzeźwiająca woda morska oraz poranne odgłosy mew stworzyły niesamowity klimat…

Obóz przewidywał zajęcia dla różnych grup, różniących się stopniem zawansowania. Każdy dzień rozpoczynaliśmy porannym rozruchem. Po południu odbywał się trening z podziałem na grupy, a dzień kończyliśmy wieczornym treningiem kata. Łapaliśmy promienie słońca podczas codziennego plażowania, a orzeźwiania dodawały nam kąpiele w morzu. Ponadto uczestniczyliśmy w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedziliśmy Ruchome wydmy, był również czas na spacery po naszym pięknym obozowym mieście, czas na zakup pamiątek. Organizatorzy zadbali o wszelakiego rodzaju atrakcje: dyskotekę, ognisko, konkursy, m. in. wychowankowie mogli wykazać się swoimi uzdolnieniami plastycznymi. Odbył się turniej kata, a także turniej „the best sensei” podczas którego siedmiu wspaniałych sensei zmierzyło się ze sobą w zabawnych konkurencjach! Obozowicze przystąpili również do egzaminu na stopnie kyu. Ci, którzy brali udział w kolonii po raz pierwszy musieli solidnie wykazać się podczas chrztu obozowego. Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „Słowiniec” w Łebie umilał nam czas przepysznymi posiłkami. Korzystaliśmy z pięknej pogody grając w różnorakie gry zespołowe, ale największą frajdą były oczywiście treningi karate w morzu!

Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie i z wielkim smutkiem rozstaliśmy
się w ostatni dzień obozu… Pozostały fotorelacje, ale co najważniejsze wspomnienia. Z utęsknieniem odliczamy już dni do kolejnego obozu! Do zobaczenia za rok! OSU!!!

Podkarpacka Liga Karate - Rzeszów 2017

W dniu 10.06.2017 w Galerii Nowy Świat w Rzeszowie odbył się trzeci turniej w tym roku Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży Karate Shinkyokushin. W zawodach startowało 130 zawodników z 10 klubów z całego województwa podkarpackiego.

 

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 4 zawodników w składzie: Blat Arkadiusz, Czachor Michał, Sudoł Aleksander, Sudoł Mateusz. Łącznie zawodnicy z naszego klubu zdobyli 5 medali w tym: 1 złoty 4 srebrne.

 

Konkurencja kata:

2 miejsce -  Blat Arkadiusz, Sudoł Aleksander, Sudoł Mateusz

Konkurencja kumite:

1 miejsce – Sudoł Mateusz

2 miejsce – Sudoł Aleksander

 

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje !